Baidarių žygio maršrutai...

Vienos dienos baidarių maršrutai

Baidarės Aukštaitijoje Šventosios ir  Jaros upėmis

Šventosios upe Legai-Andrioniškis

~5 val. ~20km.

Šis maršrutas puikiai tinka nuomojant baidares su vaikais, pirmą kartą plaukiantiems arba tiems kas nori poilsinio maršruto baidarėmis Šventosios kraštovaizdžio draustinyje. Praplauksite gražų skardį, kabantį tiltą, Lašinių rėvą.

Šį maršrutą galima trumpinti ir plaukti iki Beždžionių tilto (~2 val.~6 km.) arba iki Sedeikių tilto (~4 val.~14 km.)

Jaros upe Miškinių miškas (tiltas)-Legai

~7 val. ~18 km. (15 km. Jaros upe ir 3 km Šventosios upe iki Legų km.)

Siaura, vandeninga ir vingiuota upė turi daug užvartų. Kraštovaizdis pakankamai laukinis, mažai paliestas žmogaus veiklos. Plaukiant reikia ne kartą pasilenkti, kad pralįstumėt po nulinkusiu medžiu ar išlipti įveikiant susidariusias kliūtis.

Šis maršrutas baidarėmis tikrai neleis nuobodžiauti, tinka poilsiautojams, kurie pasiruošę pasportuoti įveikiant gamtos sudarytas kliūtis.

Šį maršrutą galima trumpinti ir plaukti nuo Čiukų iki Legų (~6 val. ~15 km.) arba nuo Vikonių tilto iki Legų (~3 val. ~ 9 km.)

Jaros  ir Šventosios upėmis  Vikonių tiltas- Bezdžionių (kabantis) tiltas

~5 val. ~15 km. (6 km. Jaros upe ir 9 km Šventosios upe)

Šis maršrutas labai mėgstamas poilsiautojų, nes plaukiama dviem skirtingom upėm. Maršruto pradžia sudėtingesnė su kliūtimis, o Jarai įtekėjus į Šventąją prasideda kraštovaizdžio draustinis, smėlėti krantai ir švarus Šventosios vanduo.

Plaukdami šiuo maršrutu bus ir sudėtingų vietų ir vaizdingų Šventosios kilpų, skardis ir kabantis tiltas.

Šventosios upe Žalioji-Legai

~4,5 val. ~16 km.

Lengvas, gražus plaukimas, patogu, kad mes nuvežame Jus į starto vietą ir finiše nereikia laukti kol atvažiuosime Jūsų pasiimti.

Šį maršrutą galima ilginti ir plaukti iki Beždžionių tilto (~ 6 val.~22 km.) 

Šventosios upe Mickūnų tiltas-Bezdžionių tiltas

~4 val. ~12 km.

Šis maršrutas yra neilgas, bet Šventoji jame keičiasi, maršruto pradžioje yra siauresnė, po to į ją įteka nemažas intakas Jara, ji praplatėja ir prasideda Šventosios kraštovaizdžio draustinis. Maršruto pusiaukelėje praplauksite Legus, tolėliau bus Šventosios vingiai, graži atodanga ir nuo jos bus likę apie 2 km iki finišo - Inkūnų kabančio tilto.

Dviejų dienų baidarių maršrutai Aukštaitijoje

Baidarių nuoma Šventosios upe arba Jaros upe


Šventosios upe Užpaliai - Žalioji - Legai

~8 val. ~30 km.

Nuo Užpalių Šventoji palieką ežeringą Aukštaitiją ir įteka į vidurio žemumą. Didžiąją maršruto dalį krantus puošia spygliuočių miškai. Tai rami, vaizdinga upė, kurios švarus vanduo ir smėlėtos pakrantės didelis džiaugsmas maudynių mėgėjams ir šeimoms su vaikais. Patogu, kad finiše nereikia laukti kol atvažiuosime Jūsų pasiimti, nes atplauksite iki Legų.

Šventosios upe Žalioji - Legai - Andrioniškis

~9 val. ~35 km.

Lengvas, gražus plaukimas. Puikiai tinka nuomojant baidares su vaikais, pirmą kartą plaukiantiems arba tiems kas nori poilsinio maršruto baidarėmis. Po pirmos dienos plaukimo yra galimybė apsistoti mūsų stovyklavietėje Leguose, čia bus ir Jūsų automobiliai.

Šventosios upe Legai-Andrioniškis-Anykščiai

~8 val. ~31 km.

Šis maršrutas puikiai tinka nuomojant baidares su vaikais, pirmą kartą plaukiantiems arba tiems kas nori poilsinio maršruto baidarėmis Šventosios kraštovaizdžio draustinyje (iki Andrioniškio) ir Šventosios regioniniame parke (nuo Andrioniškio iki Anykščių).

Jaros ir Šventosios upėmis Miškinių miškas(tiltas) - Legai -Andrioniškis

~12 val. ~35 km.

Tai populiariausias dviejų dienų maršrutas. Pirmą dieną plaukiama Jaros upe, kuri yra siaura, vandeninga, vingiuota. Pakeliui yra medžio užvartų, slenksčių, kurie tikrai neleis nuobodžiauti. Tinka poilsiautojams, kurie pasiruošę pasportuoti įveikiant gamtos sudarytas kliūtis. Po nelengvos dienos yra galimybė apsistoti mūsų stovyklavietėje Leguose, o kitą dieną plaukti toliau Šventosios upe, jau gražiomis, nesudėtingomis vietomis, Šventosios kraštovaizdžio draustinio teritorijoje.

Baidarių žygis kitais maršrutais...

Baidarių nuoma Anykščiai

Maršrutus galime keisti ir pagal Jūsų pageidavimus, galima trumpinti, ilginti ar sudaryti trijų, keturių ir daugiau dienų baidarių maršrutus.

Dviviečių baidarių Vista nuomos kainas, inventoriaus, stovyklavietės ir transporto kainas žiūrėkite čia:

Rezervazija

Inventorių rezervuojame tik patvirtinus užsakymą telefonu ar el.paštu ir sumokėjus avansą